در مطلب پنج نکته طراحی ویلا مدرن به پنج نکته و اصل مهم در طراحی ویلا به سبک مدرن پرداختیم و به معرفی این سبک طراحی ویلا و ویژگی‌های آن پرداختیم.

در میان انواع سبک‌هایی که برای طراحی ویلا وجود دارد، طراحی ویلا به سبک مدرن امروزه بسیار پرطرفدار شده است و از محبوبیت بسیاری برخوردار می‌باشد. در طراحی یک ویلا به سبک مدرن، باید توجه نمود که طرح‌ها ساده،واضح و قابل تشخیص باشند. به این معنا که در طراحی آن از اشکال و احجام پایه همانند مربع و مکعب استفاده گردد. برای اینکه طراحی ویلای شما به نحو احسن صورت بگیرد، باید از رنگ‌ها و متریال درست و خطوط صاف و بدون ابهامی استفاده کنید. طراحی به سبک مدرن شامل چندین گونه متفاوت می‌باشد ولی با این وجود در تمامی آن‌ها چند اصل مشترک وجود دارد. اگر مطالعه این اصول و مطلب ” پنج نکته طراحی ویلا مدرن ” برای شما مفید و جالب توجه است، در ادامه با ” استودیو معماری فرحو ” همراه بجاشید.

اصل اول: طرح کلی 

اولین نکته و اصلی که در طراحی ویلا به سبک مدرن باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به عملکرد می‌باشد. در این سبک از طراحی ویلا، عملکرد حرف اول را می‌زند و در واقع شالوده و بنیان طراحی‌های مدرن محسوب می‌شود. استفاده از تکنولوژی‌های جدید در ساخت و ساز و طراحی ویلا از نکات دیگری است که در این سبک بسیار مورد توجه می‌باشد. تکنولوژی‌هایی هم چون به کاربردن اسکلت فلزی و هم چنین پنجره‌های سرتاسری از اصلی ترین ویژگی‌های طراحی مدرن است.

اصل دوم: نقش عملکرد در طراحی

همانطور که گفتیم عملکرد نقش بسزایی در طراحی ویلای مدرن و به طور کلی هر طراحی مدرنی دارد. به همین دلیل پیش از شروع مرحله طراحی باید مشخص گردد که دقیقا به چه فضایی و با چه کاربری احتیاج دارید و بر اساس آن پروژه را جلو ببرید. در درجه دوم طراحی ویلا به سبک مدرن، زیبایی و فرم قرار می‌گیرد. زمانی طراحی یک ویلا به سبک مدرن موفق به شمار می‌رود که همه فضاها به خوبی با نیاز‌های کاربران تطابق داشته باشد و با توجه به سبک زندگی و سلیقه آن‌ها طراحی شده باشد. به طورکلی در طراحی ویلا به سبک مدرن همه چیز باید کاربردی و عملکردی باشد.

اصل سوم: انتخاب صحیح رنگ‌ها و وجود هارمونی

به طور کلی در طراحی‌های مدرن و در اینجا در طراحی ویلای مدرن معمولا از رنگ‌های خنثی و ترکیب آن‌ها استفاده می‌گردد. البته توجه به سلیقه کارفرما حائز اهمیت می‌باشد اما باید به این نکته توجه نمود که رنگ‌ها در ترکیب با هم به خوبی قرار گیرند و تعادل بصری ایجاد کنند. از جمله رنگ‌هایی که در طراحی‌های مدرن استفاده می‌شوند به سفید، مشکی، نقره‌ای، خاکستری، کرم، ذغالی، قهوه‌ای و… می‌توان اشاره نمود.

اصل چهارم: طراحی پنجره‌ها

در بسیاری از طراحی‌های مدرن شاهد استفاده‌ از سطوح شیشه‌ای فراوان در نمای ساختمان هستیم. استفاده از شیشه و پنجره‌های سرتاسری و بزرگ سبب می‌شود تا علاوه بر تامین نور فضای داخلی، ظاهری مدرن ایجاد گردد. نکته مهم در استفاده از شیشه و پنجره‌های بزرگ، توجه به محل قرارگیری پنجره‌ها در جهت نور مناسب و نوع کاربری فضا می‌باشد.

اصل پنجم: نورپردازی

از نکات بسیار مهم در طراحی ویلاهای مدرن، توجه به نورپردازی است، چراکه استفاده از محوطه‌ی ویلا زیاد می‌باشد. استفاده از انواع چراغ‌ها مثل چراغ‌های سقفی و دیواری و نورهای نقطه‌ای در ویلاهای مدرن به شدت توصیه می‌شود. امروزه این سبک از ویلاها بسیار پرطرفدارتر شده و طراحان و معماران بسیاری نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.

اگر شما هم از طرفداران این سبک ویلاسازی می‌باشید، برای مشاهده پروژه‌های ما به این سبک، به صفحه پروژه‌های استودیو معماری فرحو مراجعه کنید و اگر مطالعه مطلب ”  پنج نکته طراحی ویلا مدرن ” برای شما مفید و جالب توجه بوده است، برای مطالعه سایر مطالب با ما همراه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا