در این مقاله به بررسی استفاده از بایرامیکس در طراحی نما می پردازیم و همچنین درباره مزیت های اجرای نمای بایرامیکس نیز بحث می کنیم.

همان طور که می دانید نما یکی از مهم ترین بخش های هر سازه است چرا که بازتاب دهنده آن چیزی است که در درون سازه می گذرد. البته این مورد منوط به این است نمای ساختمان بصورت استاندارد طراحی و اجرا شده باشد و در طراحی آن متریال هایی در نظر گرفته شده باشد که با آنچه در درون ساختمان است، مرتبط باشد. گرچه شاهد این هستیم که نمای بسیاری از ساختمان ها هیچ ارتباطی با آنچه درون آن می گذرد ندارد، اما بسیاری از طراحان نیز این موضوع را مورد توجه قرار می دهند و برای آن ارزش قائل هستند. هدف این طراحان در واقع این است که بیننده با مشاهده نمای ساختمان به آنچه درونش می گذرد ،پی ببرد. ابزارهایی که در اختیار طراحان است تا بتوانند به این مهم جامه عمل بپوشانند، مصالح ساختمانی هستند. در ادامه مطلب ” استفاده از بایرامیکس در طراحی نما ” قصد داریم تا شما را بیشتر با استفاده از بایرامیکس در نمای ساختمان آشنا سازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از بایرامیکس در طراحی نمای ساختمان:

در سالهای اخیر و با گذشت زمان صنعت ساختمان در جهان پیشرفت های فراوانی داشته و از دیگر صنایع جا نمانده است. از متدهای جدید اجرایی در بخش سازه ها گرفته تا مواردی که به بخش های طراحی وارد گردیده. نما نیز که یکی از مهم ترین بخش های هر سازه است از این مقوله دور نبوده و بعضا به دلیل محدودیت ها و گاها به دلیل ارائه متریال های جدید برای ایجاد مزیت های رقابتی در بین شرکت ها، متریال های جدیدی برای اجرای نما ارائه گردیده است.

همان طور که پیش تر نیز گفته شد، همواره متریال های متعددی برای نمای ساختمان ها ارائه گردیده که پر از نوآوری و استفاده از مصالح جدید در آنها بوده است. به طور مثال چند سال پیش یک شرکت ترکیه ای متریالی ارائه نمود که از مخلوط دانه های مرمری و سرامیکی تهیه شده بود که بایرامیکس نام داشت. برای ساخت این متریال بدین شکل عمل می شود که دانه های مرمر، گرانیت و سرامیک را با چسب های طبیعی و مصنوعی مخلوط می کنند و در قالب می ریزند، سپس پس از خشک شدن، آنها را در اندازه های مختلف برش می دهند. از مهم ترین ویژگی های این نماها می توان به تنوع رنگی بالای آنها اشاره نمود.

در ادامه مطلب ” استفاده از بایرامیکس در طراحی نما “ با ما همراه باشید.

همچنین اگر پنل هایی که با استفاده از بایرامیکس تولید می شوند به سایزهای مناسب بریده شوند، نصب آنها بسیار آسان می شود که این موضوع نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مزیت های اجرای نمای بایرامیکس:

  • بایرامیکس در رنگ های مختلفی تهیه و به بازار عرضه می شود که همین موضوع دست طراحان را برای استفاده از این متریال بسیار باز گذاشته است.
  • پنل های بایرامیکس بسیار آسان نصب می شوند و سرعت اجرایی آنها بسیار سریع است.
  • نمایی که با استفاده از بایرامیکس اجرا شده باشد، در برایر شرایط جوی مقاومت قابل قبولی دارد و می توان در طولانی مدت بر روی آن حساب نمود.
  • هزینه اجرای نماهای بایرامیکس بسیار مناسب است.
  • نصب پنل های بایرامیکس بسیار آسان است و همین موضوع باعث گردیده طرفداران بسیار زیادی پیدا نماید.

اگر مطالعه مطلب ” استفاده از بایرامیکس در طراحی نما “ برای شما جذاب بود، با ما در ادامه مطالب آموزشی مرتبط با طراحی نما همراه باشید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا