در این مقاله درباره موضوع استفاده از کامپوزیت در طراحی نما صحبت می کنیم و درباره مزیت های نماهای کامپوزیتی ساختمانی صحبت می کنیم.

همان طور که می دانید نما یکی از مهم ترین بخش های هر سازه است چرا که بازتاب دهنده آن چیزی است که در درون سازه می گذرد. البته این مورد منوط به این است نمای ساختمان بصورت استاندارد طراحی و اجرا شده باشد و در طراحی آن متریال هایی در نظر گرفته شده باشد که با آنچه در درون ساختمان است، مرتبط باشد. گرچه شاهد این هستیم که نمای بسیاری از ساختمان ها هیچ ارتباطی با آنچه درون آن می گذرد ندارد، اما بسیاری از طراحان نیز این موضوع را مورد توجه قرار می دهند و برای آن ارزش قائل هستند. هدف این طراحان در واقع این است که بیننده با مشاهده نمای ساختمان به آنچه درونش می گذرد ،پی ببرد. ابزارهایی که در اختیار طراحان است تا بتوانند به این مهم جامه عمل بپوشانند، مصالح ساختمانی هستند. در ادامه مطلب ” استفاده از کامپوزیت در طراحی نما ” قصد داریم تا شما را بیشتر با استفاده از کامپوزیت در نمای ساختمان آشنا سازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از کامپوزیت در طراحی نما ساختمان:

همان طور که پیش تر در مطالب قبلی طراحی نما گفته شد، در طول سالهای گذشته متریال های مختلفی به بازار عرضه گردیده اند و طراحان به همین واسطه گزینه های فراوانی برای طراحی نما پیش روی خود می بینند. یکی از متریال هایی که چند سالی است در کشور موجود است و طرفداران فراوانی نیز دارد، کامپوزیت است. ممکن است بسیاری از شما ندانید که کامپوزیت چیست و چه کاربردهایی دارد اما قطعا نماهای کامپوزیتی فراوانی را دیده اید.

اجازه بدهید کمی بیشتر راجع به کامپوزیت خدمت شما توضیح بدهیم. کامپوزیت ها جز متریال های جدید ساختمانی هستند که چند سالی است پا به میان متریال های طراحی نما گذاشته اند. کامپوزیت ها از جنس پلی اتیلن هستند که توسط لایه هایی که عموما از الومینیوم تشکیل شده اند، پوشش داده می شوند. یکی از مهم ترین ویژگی های کامپوزیت که به این شکل استفاده از آن گسترش پیدا نموده است، قابلیت شکل پذیری بالای آن می باشد.

اگر به مطلب ” استفاده از کامپوزیت در طراحی نما “ علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

کامپوزیت این امکان را برای طراحان نما ایجاد کرده که هر طرحی را که دوست دارند بتوانند با استفاده از کامپوزیت پیاده سازی کنند. همچنین نماهایی که با استفاده از کامپوزیت اجرا می شوند، مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند که اگر عایق بودن در برابر صدا و حرارات را به این ویژگی ها اضافه کنیم، کامپوزیت را  به یک متریال عالی برای اجرا بدل می نماید.

تمامی عوامل یاد شده دست به دست هم داده اند تا کامپوزیت یک نمای مناسب برای استفاده در ساختمان سازی باشد.

مزیت های استفاده از کامپوزیت در نمای ساختمان ها:

  • پنل های کامپوزیتی عموما عایق های بسیار مناسبی در برابر صوت و حرارت هستند.
  • نماهایی که با استفاده از کامپوزیت اجرا می شوند، عموما عمر بسیار بالایی دارند که یک موضوع بسیار مهم است.
  • پنل های کامپوزیتی بسیار سبک هستند که همین موصوع اجرای آنها را بسیار آسان نموده است.
  • سرعت اجرای نماهای کامپوزیتی بسیار بالاست.
  • ورق های کامپوزیتی انعطاف بالایی دارند که دست عوامل اجرایی را بسیار باز می گذارد.
  • نماهای کامپوزیتی را می توان در طرح ها و رنگ های مختلف پیاده سازی نمود.
  • کامپوزیت ها اکثرا قابلیت تمیز شوندگی خودکار دارند.
  • به دلیل استفاده از ورق های آلومینیومی در پوشش پنل های کامپوزیتی، زیبایی و درخشندگی بالایی دارند.

اگر مطالعه مطلب ” استفاده از کامپوزیت در طراحی نما “ برای شما جذاب بود، با ما در ادامه مطالب آموزشی مرتبط با طراحی نما همراه باشید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا