در این مطلب به بررسی زندگی نامه لویی سالیوان معمار بزرگ آمریکایی می پردازیم و همچنین درباره سبک کاری و آثار او نیز بحث می کنیم.

اگر مقالات آموزشی ما را دنبال نموده باشید. در بخش مقالات وب سایت استودیو معماری فرحو، ما زندگی نامه معماران شاخص را به زبانی دیگر و در قالب مقاله برای شما بازگو می نمائیم. این بار نوبت به لویی سالیوان رسیده و ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا اطلاعات بیشتری را درباره زندگی او با شما در میان بگذاریم. لویی سالیوان معمار آمریکایی قرن بیستم بود که در سوم سپتامبر 1856 متولد و در چهاردهم آوریل 1924 چشم از جهان فروبست. او به دلیل تاثیر بسزایی که بر جامعه معماری جهان داشته، نامی ماندگار برای خود دست و پا نموده است. در ادامه مطلب زندگی نامه لویی سالیوان “ با ما همراه باشید.

بیوگرافی لویی سالیوان

این معمار بزرگ آمریکایی که در قرن بیستم زندگی می کرد، سبک مدرنیسم را دنبال می نمود و به عنوان پدر آسمانخراش ها شناخته می شد. او همچنین یکی از اعضای بند پایه فراکسیون مکتب معماری شیکاگو بود.

لویی سالیوان دوران کودکی خود را در کنار خانواده خود در اطراف بوستون گذراند، مادرش سوئیسی و پدرش ایرلندی تبار بود. او زمانی که کودک بود به طبیعت گردی علاقه داشت و در همان زمان به دلیل همین علاقه به یادگیری مهارت های کشاورزی پرداخت. کمی بعد او زمانی که میخواست مسیر کاری زندگی اش را تعیین کند به شهر بوستون سفر نمود تا در مورد تمام کسب و کارها اطلاعات لازم را کسب نماید. در همان سفر و در حین گشت و گذار در خیابان های بوستون به معماری علاقمند شد و به سرعت تصمیم گرفت تا به یک معمار نامی در سطح جهان تبدیل شود.

آشنایی بیشتر با لویی سالیوان

پس از اینکه لویی سالیوان تصمیم بر این گرفت تا به یک معمار بزرگ تبدیل شود، در دانشکده فنی مهندسی MIT که قطعا یکی از بهترین دانشکده های جهان است مشغول به تحصیل شد. او در این رشته دانشجویی ممتاز بود و توانست در نهایت یک سال پیش از بقیه دانشجویان درس خود را تمام کند. او پس از اینکه درس خود را تمام کرد، شروع به جستجو برای یافتن شغلی در همین زمینه نمود.

لویی پس از اینکه تلاش زیادی برای پیدا کردن شغل به خرج داد، سرانجام توانست در یک شرکت مهندسی در کنار معمار بزرگی با نام فرانک فورنس که در آن زمان 600 اثر ساختمانی بزرگ داشت، مشغول به فعالیت شود. او مدتی در این شرکت کار کرد و در نهایت به دلیل رکود اقتصادی و مشکلات مالی فراوان، فورنس با او قطع همکاری کرد.

لویی سالیوان می گوید بزرگ ترین شانس او در زندگی کاری اش، آتش سوزی شیکاگو در سال 1871 بود چرا که با این آتش سوزی کسب و کار سالیوان رونق گرفت. بسیاری از مردمی که خانه هایشان در آتش سوخته بود نیاز به خانه ای جدید داشتند و به همین خاطر کسب و کار این حوزه رونق گرفته بود.

اگر به ادامه مطلب ” زندگی نامه لویی سالیوان “ علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

سبک کاری لویی سالیوان

لویی سالیوان چندی بعد در کنار ویلیام لی بارون جنی مشغول به فعالیت شد. جنی معماری بود که اولین بار در دنیا از تیرچه های فولادی استفاده نمود. این دو حدود یک سال و نیم در کنار یکدیگر فعالیت نمودند و پس از آن سالیوان تصمیم گرفت به فرانسه سفر کند تا ادامه تحصیلش را در دانشکده هنرهای زیبای پاریس ادامه دهد.

لویی سالیوان در فرانسه تصمیم گرفت تا طرح های معماری اش را ماندگار کند و روی به بازآفرینی طرح های میکل آنژ آورد. او پس از اینکه تحصیلات خود را به پایان رساند، به شیکاگو باز گشت.

نقطه عطف زندگی لویی سالیوان

بزرگترین شانس لویی سالیوان زمانی بود که در سال 1879 به استخدام دانکمار آدلد در آمد. پس از دو سال نیز سالیوان به عنوان شریک دانکمار آدلد معرفی گردید.

بزرگترین موفقیت دانکمار ادلد طراحی مجلل تالار سخنرانی های شیکاگو و پس از آن طراحی اولین آسمانخراش تاریخ آمریکا که ساختمان واگن سازان در شهر بندری سنت لوئیس در شهر میزوری بود. طراحی این دو اثر به قدری خوب بود که تاثیر بسزایی بر روی فرانک لوید رایت که مشهور ترین معمار تاریخ آمریکاست گذاشت.

فرانک لوید رایت به نوعی یکی از برجسته ترین شاگردهای لویی سالیوان است که بعدها توانست به یکی از مشهور ترین معماران جهان تبدیل گردد.

اگر به ادامه مطلب ” زندگی نامه لویی سالیوان “ علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

آثار لویی سالیوان

 • ساختمان  Bayardنیویورک
 • فروشگاه کارسون شیکاگو
 • سالن کالج Tusculumویرجینیا
 • ساختمان Van Allen کلینتون آیووا
 • کلیسای St. Paul’s Methodist آیووا
 • فروشگاه موسیقی Krause شیکاگو
 • بانک ملی کشاورز Owatonna مینه سوتا
 • بانک پس انداز مردمCedar Rapids آیووا
 • ساختمان Henry Adams Algona آیووا
 • بانک ملی Merchants آیووا
 • خانه ساختمان انجمن شرکت Newark اوهایو
 • بانک ایالتی پوردو West Lafayette ایندیانا
 • انجمن وام و پس انداز فدرال مردم Sidney آیووا
 • بانک کشاورزان و بازرگانان Columbus ویسکانسین

امید است مطالعه زندگی نامه لویی سالیوان “ برای شما جذاب بوده باشد. اگر به زندگی نامه معماران بزرگ علاقه دارید، با دیگر زندگی نامه های موجود در بخش مقالات وب سایت ” استودیو معماری فرحو “ همراه باشید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا