در مطلب نکات جادویی طراحی داخلی به چند مورد از نکات طلایی طراحی داخلی که با استفاده از آن ها می توان از فضاها حداکثر استفاده را کرد، اشاره کرد.

با سلام خدمت شما مخاطبین محترم استودیو فرحو، این بار با یک مقاله دیگر درباره طراحی داخلی که یکی از جذاب ترین فیلدهای معماری در سراسر جهان به شمار می‌رود در خدمت شما هستیم. همان طور که می دانید به دلیل وسعت پیدا کردن شهرها و کمبود فضا برای اسکان شهروندان، متراژ منازل رفته رفته به سمت کوچکتر شدن می‌رود و این کوچک تر شدن مزایا و معایب متعددی نیز دارد. از مزایا و معایب کوچکتر شدن فضای سکونت که بگذریم، این کاهش متراژ دردسرهایی را برای ساکنین این منازل در پی داشته است، که این موضوع یکی از مهم ترین چالش های طراحان داخلی و سازندگان وسایل منزل می‌باشد. ما در مطلب نکات ” جادویی طراحی داخلی ” قصد داریم درباره مواردی صحبت کنیم که به طراحان کمک می‌کند تا بتوانند همه ادواتی را که در منازل بزرگ تر جانمایی می‌نموده اند را در فضاهای کوچکتر نیز داشته باشند. با استودیو معماری فرحو در ادامه این مطلب همراه باشید.

شاید باور کردن این موضوع برای شما سخت باشد اما با کمی تامل می‌توان بهینه ترین استفاده از فضای موجود را داشت به صورتی که تمام وسایل را در یک فضای کوچک جانمایی نمود و به عبارت دیگر هوشمندانه از تمام فضای موجود استفاده نمود.

در حمام کابینت قرار ندهید

یکی از مهم ترین فضاهای منازل مسکونی دستشویی و حمام است به دلیل اینکه کاربرد فراوانی دارند و همواره یکی از مهم ترین مواردی بوده اند که طراحان داخلی به آن توجه ویژه داشته اند. اولین توصیه جادویی برای حمام و دستشویی‌های کوچک این است که در این فضاها به هیچ عنوان کابینت قرار داده نشود. چرا که کابینت ها حجم زیادی از فضای دستشویی و حمام را اشغال می‌کنند. توصیه این است در چنین فضاهایی از میله‌ها و آویزها استفاده شود تا فضا بزرگ تر شده و همین طور بزرگ تر نیز دیده شود.

در ادامه مطلب نکات جادویی طراحی داخلی “ با ما همراه باشید.

مبلمان منانکات جادویی طراحی داخلیسب انتخاب کنید

به جرات می‌توان گفت یکی از جاگیرترین وسایل منازل مسکونی مبلمان‌ها هستند. مبلمان‌ها به دلیل سایز بزرگ و طراحی‌های متعددی که دارند می‌توانند فضای بزرگی از منزل را اشغال کنند که در فضاهای کوچک مسکونی باید به این موضوع توجه ویژه ای داشت. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که خوب چاره چیست؟ پیشنهاد ما این است که برای فضاهای کوچک از مبلمان ال شکل استفاده گردد تا علاوه بر زیبایی بالایی که این مبلمان ها دارند، فضای بسیار کمتری نیز اشغال شده و در عین حال محل نشیمن برای تعداد بیشتری فراهم گردد.

به فضای منزل نظم بدهید

یکی دیگر از موارد مهمی که می‌تواند فضای خانه را بزرگ تر یا کوچک تر نشان داده و یک فاکتور کلیدی برای منازل مسکونی با متراژ پایین باشد، نظم در چیدمان منزل است. در خانه‌های کوچک به دلیل اینکه وسایل و خرت و پرت های صاحب منزل زیاد است و کمد یا کشوهای کمتری در این منازل وجود دارد، باید این وسایل را مدیریت نموده و فضای مناسبی برای آنها در نظر گرفته شود. پیشنهاد این است که برای جای دادن وسایل اضافی که محل مناسبی برای قرار دادن آنها وجود ندارد، از سبدهای پلاستیکی یا پارچه ای استفاده شود چراکه این سبدها علاوه بر اینکه زیبایی جالبی به منزل مسکونی می‌دهند، کمک بسزایی در مدیریت نمودن وسایل ساکنین منزل مسکونی نیز می‌نمایند.

از فضای زیر تخت و مبلمان استفاده کنید

زمانی که یک منزل مسکونی کوچک در اختیار دارید، به جرات می‌توان گفت که کوچکترین فضاها ارزش پیدا می‌کنند و باید از کوچکترین فضاهای موجود استفاده نمود. به طور مثال زیر تخت یا زیر بعضی از مبلمان‌ها یک فضای به اصطلاح پرت وجود دارد که می‌توان از این فضا استفاده بهینه نمود و حجم بسیار زیادی از وسایل را در این فضاها جای داد. لباس‌های اضافی و فصلی، لوازم اضافی آشپزخانه، کفش‌ها، کتاب‌های اضافی و بسیاری از موارد دیگر را می‌توان به شکلی ساماندهی شده در زیر تخت‌ها یا مبلمان جای داد تا در مکان‌های اصلی منزل فضای بیشتری در اختیار داشت و وسایل و مواردی که مورد استفاده بیشتری دارند یا در اصطلاح دم دستی تر هستند را جای داد.

خوب امیدواریم از مطالعه مطلب ” نکات جادویی طراحی داخلی ” لذت برده باشید. اگر این مطلب برای شما مفید بود و اطلاعات شما را بالاتر برد، لطفا با دیگر مطالب استودیو معماری فرحو نیز همراه باشید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا