در این مقاله به بررسی و تحلیل خصوصیات معمار موفق می پردازیم و هر کدام از این خصوصیات را به صورت جداگانه بررسی می کنیم و توضیح می دهیم.

همان طور که در مقاله طراح معمار کیست؟ اشاره گردید، هر فردی که پا به عرصه معماری گذاشته و می خواهد در این زمینه فعالیت داشته باشد، باید موارد متعددی را پیش از اینکه پا به این عرصه بگذارد، بداند. همچنین برای موفق شدن می توان خصوصیات طراحان موفق را مورد بررسی قرار داد و سپس کم کم این خصوصیات را در خود پرورش داد تا بتوان در آینده به یک معمار موفق بدل گشت. تبدیل شدن به یک معمار موفق فراتر از رزومه دادن و نمونه کارهای متعدد است. گام هایی که هر فرد می تواند بردارد تا در این رشته به موفقیت برسد در 6 گام خلاصه شده که در ادامه مطلب ” خصوصیات معمار موفق “ قصد داریم این موارد را برای شما مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

سبک خود را در معماری داشته باشید

هر فرد موفق در دنیای معماری باید عقاید و نظرات خود را در طرح هایش پیاده کند و به هیچ عنوان کپی کار نباشد. بدین معنی که او نباید به هیچ عنوان از پروژه های دیگران کپی برداری کند، چرا که کپی برداری کار بسیار آسانی است و نه تنها باعث پیشرفت نمی شود، بلکه برعکس باعث پسرفت نیز می گردد. البته الهام گرفتن از کارهای خلاقانه و درجه یک مشکلی ندارد و می توان از طرح های شناخته شده و نامی الهام گرفت که این موضوع راهی برای شکوفایی خلاقیت ها می باشد. توصیه این است که سبک خودتان را در طراحی شناسایی کنید، خلاقیت به خرج دهید و ایده های خودتان را بدون ترس و با اعتماد به نفس پیاده سازی کنید.

شونده خوبی باشید

برای اینکه بتوانید به یک معمار موفق تبدیل شوید، باید به نیازها و درخواست های کارفرمای خود اهمیت بالایی بدهید. اگر تصور شما این باشد که پروژه ای که دریافت نموده اید، ساختمان شماست، هرگز نتیجه ایده آلی نخواهید گرفت و موفق نخواهید شد. توصیه این است که اگر آنچه کارفرما می خواهد و آنچه شما در ذهن دارید با یکدیگر متفاوت است، سعی کنید نقطه نظرات کارفرما را بشنوید و سپس در نقش یک راهنما و مشاور ظاهر شوید. سعی کنید به انها مشاوره بدهید و راه درست را به آنها نشان دهید اما حق صاحب نظر بودن را ار آنها نگیرید. این موضوع بدان معنا نیست که سکوت کنید و نظر ندهید. افراد حرفه ای برای ایده های خود می جنگند و با اعتماد به نفس از طرح هایی که در ذهن دارند دفاع می کنند.

بیرون از دفتر کار خود بروید

بعضی از افراد فکر می کنند که یک معمار خوب باید پشت میزش نشسته باشد و کارها را پیش ببرد. بدون اینه از محل پروژه بازدید کنید قطعا نمی توانید طرح خوبی را ارائه دهید. یکی از بزرگترین لذت ها به گفته تمام معماران لحظه ای است که پروژه خود را در حال اجرا می بیند. این که مدام سر پروژه ها حاضر شوید، به شناخته شدن شما نیز کمک بسزایی می کند.

همیشه مطالعه داشته باشید

همیشه سعی بر این داشته باشید که مطالعه کنید و اطلاعات خود را در زمینه فعالیتتان بالا ببرید. مجله های معماری، کتاب ها و دوره های آموزشی بصورت مداوم می تواند شما را به روز نگه دارد و بدین وسیله شما همیشه حرفی برای گفتن خواهید داشت.

انتقاد پذیر باشید 

عموما اکثر فعالیت هایی که با هنر مرتبط هستند علاوه بر اینکه مورد مدح قرار می گیرند، مورد انتقاد نیز قرار خواهند گرفت. سعی کنید نسبت به انتقادها جبهه نگیرید. همین انتقادها به بهبود طرح ها و همین طور پیشرفت شما کمک بسزایی می کنند.

اگر مطالعه مطلب ” خصوصیات معمار موفق “ برای شما جذاب بود با دیگر مطالب سایت استودیو معماری فرحو همراه باشید:

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا