این مطلب دریاره زندگی نامه تادائو آندو معمار بزرگ ژاپنی است که توانسته جایگاه مهمی در بین معماران بزرگ جهان کسب کند و در دنیای معماری مشهور گردد.

با سلام خدمت شما مخاطبین محترم استودیو معماری فرحو. با یک زندگی نامه دیگر از سری مطالب زندگی نامه های معماران بزرگ در خدمت شما هستیم. این بار قصد داریم تا مختصری از زندگی نامه تادائو آندو را برای شما بازگو کنیم. تادائو آندو یک معمار برجسته ژاپنی است که در سال 1941 میلادی در شهر اوساکای ژاپن به دنیا آمده است. او توانسته تا در سن 79 سالگی به شهرتی جهانی برسد و علاوه بر اینکه جایگاه بالایی را بدست آورد، اسم و رسمی نیز برای خود دست و پا کند. نکته جالبی که از زندگی تادائو آندو می توان عنوان نمود این است که او یک معمار خود آموخته است. وی قبل از اینکه با جدیت پا به عرصه معماری بگذارد، مدتی به ورزش بوکس مشغول بود و پس از آن هم رانندگی کامیون انجام می داد. در ادامه مطلب ” زندگی نامه تادائو آندو “ با استودیو معماری فرحو همراه باشید.

بیوگرافی تادائو آندو

همان طور که پیش تر نیز توضیح داده شد، تادائو آندو در سال 1941 در شهر اوساکا از کشور ژاپن متولد شد. او از سن 10 تا 17 سالگی در یک کارگاه تجاری کار می کرد و در این کارگاه مشغول به ساخت مدل های چوبی از کشتی و هواپیما بود.

آندو در دهه 20 سالگی زندگی اش تصمیم گرفت تا معماری را بصورت خودآمور فرا بگیرد و همین موضوع او را به خارج از ژاپن کشاند، طوری که او به دلیل علاقه اش برای دیدن معابد، مقبره ها و چایخانه ها به اورپا، آمریکا و آفریقا رفت. آندو درباره خودش می گوید که او معماری را با رفتن و دیدن ساختمان های واقعی و مطالعه کتاب هایی درباره کارهای معماران بزرگی همچون، لوکوروبوزیه، میس ون دروهه، آلوار آلتو، فرانک لوید رایت و لوئی کان آموخته است.

او استعداد عجیبی در دنیای معماری دارد به طوری که قبل از بازگشت به اوساکا در ژاپن و راه اندازی دفتر شخصی خودش، استادیار دانشگاه های هاروارد، کلمبیا و توکیو بوده است.

در ادامه مطلب ” زندگی نامه تادائو آندو “ با استودیو معماری فرحو همراه باشید.

معماری تادائو آندو

در تمام پروژه های تادائو آندو از بتن اکسپوز که به بتن نمایان نیز معروف است، به عنوان ماده اولیه استفاده شده است. او علاقه زیادی به این متریال دارد و برای اینکه بتن صاف، نرم و تمیزی برای ساختمان هایش بدست بیاورد، دقت زیادی در تهیه بتن و قالب گیری به خرج می دهد. اکثر پروژه های تادائو آندو در کشور ژاپن و در شهر اوساکا قرار دارند. همان مکانی که او در آنجا بزرگ شده و در آنجا فعالیت دارد.

او علاوه بر ساختمان های مذهبی، چندین موزه، ساختمان تجاری، اداری، کارخانه و مراکز خرید مختلفی را طراحی نموده است اما خط مشی حرفه ای او با پروژه های مسکونی اش آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد.

آثار معماری تادائو آندو

تادائو آندو از زمانی که در سال 1970 کارگاه اختصاصی خودش را راه اندازی نمود تا کنون بیش از 150 پروژه معماری داشته است . از جمله آثار شاخص تادائو آندو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • موزه هنرهای معاصر فورت وورث
  • کلیسای نور
  • کلیسای روی آب که در عین اینکه بسیار ساده است اما از مشهورترین و شاخص ترین آثار او به شمار می رود.

اگر مطالعه ” زندگی نامه تادائو آندو ” برای شما مفید بود، با دیگر زندگی نامه های معماران بزرگ از استودیو فرحو نیز همراه باشید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا